Otopilot Arabalar Geliyor mu? Oto pilot Teknolojisi Nedir?

Bir araç kendi kendisini nasıl sürebilir hem de otomotiv şirketleri bunu ne derece başarabilecekler daha iyi anlamış olacaksınız. Peki oto pilot teknolojisi nedir?

Tüm Zamanların En İyi 100 Teknoloji Tasarımı

Tüm zamanların en iyi 100 teknoloji tasarımı listesine yazımın sonunda linkte yer veriyorum. Ama ben sizler için ilk 10’u anlattım.

Hayatımızı Kolaylaştıracak 8 İnovatif Teknolojik Ürün

Bugün sizlerle hayatımızı kolaylaştıran ve hepimizin hayatında bir şekilde yer edinecek olan inovatif teknolojik ürünlerden bahsedicem.

Duvarın Ardını Gösteren İleri Teknoloji Kamera / Saniyede 1 Trilyon Kareyle Işık Hızını Yakalıyor

Duvarın diğer tarafını görmek. Size de çok çekici gelmiyor mu? Önünüzde bir duvar var ve arkasında ne olduğunu anlayabilen bir kameranız var.

1961’den 2.000’li Yıllar İçin 20 Teknolojik Tahmin

Yıl 22 Haziran 1961. Henüz biz yokuz. “Weekend Magazine” isimli dergide bir makale yayınlanır Makalede “2000’li Yıllar Yaşamaya Değer Olacak mı?” sorusu cevaplanır. Ve bilim insanları 2 binli yıllarda yaşanması muhtemel 15 teknolojik gelişmeyi listelerler.

İlkleri İcat Eden Marka Hangisi? Microsoft mu? Apple mı? Samsung mu?

Microsoft hiçbir zaman inovatif bir şirket olarak anılmadı. Peki bu doğru mu? Evet, inovasyon anlamında pek iyi bir imajı yok ama ilkleri yapan bir marka.

iphone’da Neden Şarj Aleti Yok? Rezalet mi Yoksa Akıllılık mı?

Yeni Iphone tanıtıldı. Ama telefondan çok şarj aletinden bahsediliyor. Artık buna alışmamız lazım. Zira Iphone bu tür şeylerde hep öncülük etmiştir. Tahminlerimize göre de diğer firmalar da bu yönde hareket edecektir. Daha önce de kulaklık meselesi olmuştu hatırlarsanız.